Meklēt mājas lapā:
SIA RASTA 1

"RASTA 1" veikals

Rīga, Krustpils ielā 119

Patstāvīgas atlaides klientiem pie pirkuma summas:

*pirkums virs 35,-  EURO  -10%

*pirkums virs 70,-  EURO  -12%

*pirkums virs 140,-  EURO  -15%

Darba laiks: darba dienās no 9:00-17:00


 

Eksperiments

"Жертвы калибра 7.62"

Skatīties video

         Eksperimenta rezultāti

ūdenspīpes vēsture

Precīzu vēsturisku faktu, kur radusies ūdenspīpe un kāds bijis  tās pirmatnējais izskats - nav. Ūdenspīpe ir ierīce tabakas pīpēšanai, pati galvenā atšķirība no citiem pīpēšanas veidiem - filtrācija notiek caur ūdeni.

Ir dažādi viedokļi par to, kur dzimusi ūdenspīpe: Āfrikā, Amerikā, Persijā, Indijā vai citur. Lielākā daļa minējumu tomēr sliecas uz Indiju, kur kolbas vietā tika izmantots kokoss, trubas vietā - cukur - niedre. Ar amatniecības attīstību mainījās arī pielietojamie materiāli.

Ūdenspīpes tabaka stipri atšķiras no cigarešu vai pīpju tabakas un iedalās trīs veidos: tumbak - parastā tabaka satur vairāk nikotīna. Visvairāk šī tabaka ir izplatīta Irānā. Tobamel  vai molasses (arābu val.) - satur 40% tabakas lapu, pārējais saturā ir medus vai sīrups, kā arī dažādas augļu esences un glicerīns mitrinātāja vietā. Jurak - skaitās pārejas variants starp abiem augstāk minētajiem.

Visslielāko popularitāti pasaulē ir ieguvis maisījums  - molasses. Šīs tabakas ražošana ir sarežģīts process. Pirmkārt maisījums tiek attīrīts no darvas un nikotīna, pēc tam tiek vairākkārt mērcēts, tiek pievienotas augļu skaidiņas, sīrups un aromatizatori. Katrai rūpnīcai ir savi noslēpumi, kas ietilpst šo maisījumu sastāvā. Rezultātā iznāk maisījums līdzīgs ievārījumam, atkarībā no ražotāja, var būt dažāda mitruma.

Mūsu laikos ūdenspīpi pīpē visā pasaulē, pat tur, kur par tādu agrāk neviens nebija dzirdējis. Kādam tā ir eksotika; tiem, kuri to jau ir izmēģinājuši un iecienījuši - tā ir iespēja atpūsties, izbaudīt ne ar ko nesalīdzināmu ūdenspīpes aromātu, vienkārši labi atpūsties. Protams, tāpat kā agrāk, visspopulārākā ūdenspīpe ir Āzijā, tur to var ieraudzīt visur. Arī pie mums ūdenspīpe ir ļoti iecienīts atpūtas veids. Udenspīpe ir ne tikai austrumnieciski skaists dizaina priekšmets, bet tā var sagādāt neiedomājamu baudu no pīpēšanas processa - domājams - tieši tur ir tās noslēpums.

Mūs kā tirgotājus pārsteidz pircēju nezūdošā interese (daudzu gadu garumā), vēl arvien  to izvēlas kā dāvanu gan draugiem, gan darba kolēģiem, gan arī ved uz citām valstīm - tur, kur nav tik liela izvēle kā pie mums.

 


Jaunumi
Ziņas
12.04.17

Piedāvājam Jums 4 elementārus veidus kā pašiem aromatizēt cigarešu tabaku!

tālāk»
01.12.16
 

Rasta piedalās izstādē EROTS 2012 - Ķīpsalā --> 21.02-23.02

 
tālāk»
26.08.13

 SIA "RASTA 1" piedalās izstādē "Riga Food 2013" - Ķīpsalā --> 04. - 07.09.2013 .

 

tālāk»

pasūtītatteikties